Transportation from College

Vijayawada
Jaggayyapeta
Vatsavai
Bobbillapadu
Chandarlapadu
Keesara
Veerulapadu
Kanchikacharla

BUS DETAILS

S.NO BUS NUMBER DRIVE NAME  PHONE NUMBER ROUTE
1 AP16TY2085 P.RAMU 9505366141 NANDIGAMA (to) RAGHAVAPURAM
2 AP16TY5710 P.NARASIMHA RAO 9640261877 NANDIGAMA (to) CHANDRLAPADU
3 AP16TY5690 D.NAGARAJU 9492609961 NANDIGAMA (to) VASTAVAI
4 AP16TY9980 K.SUDHAKAR RAO 9963901737 NANDIGAMA (to) JAGGAIAHPETA
5 AP16TY2084 SK.JOHN SAIDA 8008192813 NANDIGAMA (to) RAMANNAPETA
6 AP16TB8092 D.RAJU 9912286763 NANDIGAMA (to) KEESARA
7 AP16TY9981 P.VENKATESWARA RAO 9912431019 NANDIGAMA (to) VIJAYAWADA

 

BUS NO:1

AP16TY2085

TIMINGS:

AP16TY2085 TIMEINGS
RAGHAVAPURAM 7:00 AM
KAMMAVARI PALEM 07:10
GOLLAMUDI, RUDHRAVARAM 07:20
RUDRAVARAM 07:30
SOMAVARAM 07:40
THORRAGUNTLA PADU 07:50
DAMULOORU 08:00
KONATHAMATMAKURU 08:10
JONNALAGADDA 08:20
RAMIREDDY PALLI 08:30
KONDURU 08:40
MAGALLU 08:45
PALLAGIRI 08:50
NANDIGAMA 09:00

BUS NO:2

AP16TY5710

 

 

TIMINGS

AP16TY5710 TIMEINGS
CHANDRLAPADU 7:30 AM
CHINTALAPADU 07:50
RAVULAPADU 08:10
KOTTA KANCHALA 08:30
MUPPALLA 08:40
KETAVEERUNI PADU 08:50
NANDIGAMA 09:00

BUS NO:3

AP16TY5690

 

TIMINGS

AP16TY5690 TIMEINGS
VASTAVAI 7:30 AM
CHITYALA 07:40
MAKKAPETA 07:50
   PENUGANCHIPROLU 08:00
 SUBBAYIAGUDEM 08:20
KOLLIKALLA 08:30
SANAGAPADU 08:40
ANASAGARAM 08:50
NANDIGAMA 09:00

BUS NO:4

AP16TY9980

 

TIMINGS

AP16TY9980 TIMEINGS
JAGGAIAHPETA 7:00 AM
CHILLAKALLU (MCL) 07:20
CHILLAKALLU 07:30
KONAKANCHI 07:40
BANDIPALEM 07:50
NAWABPETA 08:00
THOTACHARLA 08:20
MUNAGACHARLA 08:30
                      ANASAGARAM 08:40
        RTO OFFICE ROAD 08:50
NANDIGAMA 09:00

BUS NO:5

AP16TY2084

 

TIMINGS

AP16TY2084 TIMEINGS
RAMANAPETA 7:30 AM
BRAMHABOTLAPALEM 07:40
KANDRAPADU 07:50
KONAYAPALEM 08:00
BOBBILLAPADU 08:10
PEDDAVARAM 08:20
CHERUVUKOMMUPALEM 08:30
BELLAMKONDA VARI PALEM 08:35
LINGALAPADU 08:40
TAKKELLAPADU 08:45
LACHHAPALEM 08:50
ADAVI RAVULAPADU 08:55
NANDIGAMA 09:00

BUS NO:6

AP16TB8092

 

 

TIMINGS

AP16TB8092 TIMEINGS
KEESARA 8:00 AM
ITHAVARAM 08:10
AMBARUPETA 08:20
CM ROAD 08:40
PANCHYATI OFFICE 08:45
GANDHI CENTER 08:50
COLLEGE 09:00

BUS NO:7

AP16TY9981

 

TIMINGS:

AP16TY9981 TIMEINGS
VIJAYAWADA 7:00 AM
GUNTUPALLI 07:40
IBHRAHEEMPATNAM (B COLONY) 08:00
MULAPADU 08:10
KETANAKONDA 08:20
PARITALA 08:30
KANCHIKACHARLA 08:35
KEESARA 08:45
NANDIGAMA 09:00