TRANSPORTATION

Transportation

Transportation from College

  • Vijayawada
  • Jaggayyapeta
  • Vatsavai
  • Bobbillapadu
  • Chandarlapadu
  • Keesara
  • Veerulapadu
  • Kanchikacharla
  • BUS DETAILS
    S.NO BUS NUMBER DRIVE NAME  PHONE NUMBER ROUTE
    1 AP16TY2085 P.RAMU 9505366141 NANDIGAMA (to) RAGHAVAPURAM
    2 AP16TY5710 P.NARASIMHA RAO 9640261877 NANDIGAMA (to) CHANDRLAPADU
    3 AP16TY5690 D.NAGARAJU 9492609961 NANDIGAMA (to) VASTAVAI
    4 AP16TY9980 K.SUDHAKAR RAO 9963901737 NANDIGAMA (to) JAGGAIAHPETA
    5 AP16TY2084 SK.JOHN SAIDA 8008192813 NANDIGAMA (to) RAMANNAPETA
    6 AP16TB8092 D.RAJU 9912286763 NANDIGAMA (to) KEESARA
    7 AP16TY9981 P.VENKATESWARA RAO 9912431019 NANDIGAMA (to) VIJAYAWADA

    BUS NO:1
    AP16TY2085

    TIMINGS
    AP16TY2085 TIMEINGS
    RAGHAVAPURAM 7:00 AM
    KAMMAVARI PALEM 07:10
    GOLLAMUDI, RUDHRAVARAM 07:20
    RUDRAVARAM 07:30
    SOMAVARAM 07:40
    THORRAGUNTLA PADU 07:50
    DAMULOORU 08:00
    KONATHAMATMAKURU 08:10
    JONNALAGADDA 08:20
    RAMIREDDY PALLI 08:30
    KONDURU 08:40
    MAGALLU 08:45
    PALLAGIRI 08:50
    NANDIGAMA 09:00
    BUS NO:2
    AP16TY5710

    TIMINGS
    AP16TY5710 TIMEINGS
    CHANDRLAPADU 7:30 AM
    CHINTALAPADU 07:50
    RAVULAPADU 08:10
    KOTTA KANCHALA 08:30
    MUPPALLA 08:40
    KETAVEERUNI PADU 08:50
    NANDIGAMA 09:00
    BUS NO:3
    AP16TY5690

    TIMINGS
    AP16TY5690 TIMEINGS
    VASTAVAI 7:30 AM
    CHITYALA 07:40
    MAKKAPETA 07:50
       PENUGANCHIPROLU 08:00
     SUBBAYIAGUDEM 08:20
    KOLLIKALLA 08:30
    SANAGAPADU 08:40
    ANASAGARAM 08:50
    NANDIGAMA 09:00
    BUS NO:4
    AP16TY9980

    TIMINGS
    AP16TY9980 TIMEINGS
    JAGGAIAHPETA 7:00 AM
    CHILLAKALLU (MCL) 07:20
    CHILLAKALLU 07:30
    KONAKANCHI 07:40
    BANDIPALEM 07:50
    NAWABPETA 08:00
    THOTACHARLA 08:20
    MUNAGACHARLA 08:30
                          ANASAGARAM 08:40
            RTO OFFICE ROAD 08:50
    NANDIGAMA 09:00
    BUS NO:5
    AP16TY2084

    TIMINGS
    AP16TY2084 TIMEINGS
    RAMANAPETA 7:30 AM
    BRAMHABOTLAPALEM 07:40
    KANDRAPADU 07:50
    KONAYAPALEM 08:00
    BOBBILLAPADU 08:10
    PEDDAVARAM 08:20
    CHERUVUKOMMUPALEM 08:30
    BELLAMKONDA VARI PALEM 08:35
    LINGALAPADU 08:40
    TAKKELLAPADU 08:45
    LACHHAPALEM 08:50
    ADAVI RAVULAPADU 08:55
    NANDIGAMA 09:00

    BUS NO:6
    AP16TB8092

    TIMINGS
    AP16TB8092 TIMEINGS
    KEESARA 8:00 AM
    ITHAVARAM 08:10
    AMBARUPETA 08:20
    CM ROAD 08:40
    PANCHYATI OFFICE 08:45
    GANDHI CENTER 08:50
    COLLEGE 09:00
    BUS NO:7
    AP16TY9981

    TIMINGS:
    AP16TY9981 TIMEINGS
    VIJAYAWADA 7:00 AM
    GUNTUPALLI 07:40
    IBHRAHEEMPATNAM (B COLONY) 08:00
    MULAPADU 08:10
    KETANAKONDA 08:20
    PARITALA 08:30
    KANCHIKACHARLA 08:35
    KEESARA 08:45
    NANDIGAMA 09:00